Adım Adım Cafe & Restoran Dekorasyonu

Özel anların paylaşıldığı ortak mekanlardır cafeler. Ticari açıdan değerlendirirsek; müşteri memnuniyetinin mutlak gerekli olduğu işletmelerdir. Müşterilerin hepsi de; kendilerini iyi hissedecekler, keyif alacaklar, dinlenecekler, yemeklerini yerlerken ya da kahvelerini yudumlarlarken eşleriyle dostlarıyla sohbet edecekler bir yandan…

Farklı karakter ve kişiliklerdeki müşterileri aynı potada mutlu etmek, bilinçli Cafe tasarımı gerektirir. Bu zorlu süreçte dikkat etmeniz gereken detayları, başarılı bir iç dekorasyon yaratabilmeniz için küçük ipuçlarını sizler için derledik…

Tüm müşteri portföyünüzü kucaklayacak cafe dekorları yaratabilmek için ortak bir tema bulmalı ve geliştirmelisiniz. Tabii bu işin en zor yanı… Tarihi bir dönem, en sevdiğiniz film, ünlü ressamların tabloları gibi pek çok detay cafe dekorasyonları için tema planlarken çıkış noktanız olabilir.

 

Eklektik tarz

Cafe tasarımları oluştururken farklı tarzları birbirleriyle harmanlayabilirsiniz de… Farklı akım ve stilleri bir arada kullanan, kaos ve kontrast arasındaki ince çizgiyi yakalayan eklektik tarzın yanı sıra retro, vintage ya da modern tarzları birbirleriyle harmanlayabilirsiniz.

Doğru tema tasarımı güçlendirir

Tema belirlendikten sonra sıra; temaya uygun dekorasyonda kullanacağınız renklerin, aksesuarların ya da servis takımlarının belirlenmesine gelir. Doğru seçimlerle cafenizde bir bütünlük yaratabilirsiniz. Bu noktada renkler önemli. Müşterinin, cafeye girdiği anda algıladığı renkler, mekan hakkındaki ilk izlenimidir. Kahverengi, kestane, yeşil ve mavi tonları cafe iç mekan tasarımlarında en çok tercih edilen renklerdir.

Cafe dekor malzemeleri seçerken mekanın yapısını ve demirbaşlarını da göz önünde bulundurmak gerekir. Mekanınızda geniş pencereler varsa; doğal ışıktan yararlanabileceğiniz için şanslısınız… Fakat güneş ışığı müşterileri rahatsız edecek derecede dik gelirse masaların üzerine, cafe tasarım planınıza bir gölgelik eklemeniz gerekebilir.

Şık, şeffaf bir iç dekorasyon tercih ettiyseniz içeride oturanların mahremiyetini göz ardı edemezsiniz. Ve tabii kışın pencere kenarında oturanların üşümemeleri için de cafe dizayn aşamasında yalıtıma önem vermelisiniz.

Henüz Yorum Yapılmadı

Yorum bırakın

Your email address will not be published.